این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای ۱۸ سال باشند.

سیگار برگ کوبایی

در این مقاله می خوانید :

تاریخچه سیگار برگ کوبایی

وقتی صحبت از کوبا به میان می آید شاید بی اقرار بتوان گفت اولین چیزی که درباره این کشور ، به ذهن می رسد ، سیگار برگ کوبایی باشند .اما چگونه صنعت تنباکو و سیگار به جزئی لاینفک از نام این جزیره زیبا تبدیل شده است !؟
در سال ۱۴۹۲ زمانی که کریستوف کلمب قدم به این جزیره نهاد ، اهالی بومی این سرزمین برای قرنها تنباکو مصرف می کردند ، آنها به گیاه تنباکو :Cohiba می‌گفتند و رسم بر این بود قبل از اسموک برگهای توتون ، آنها را دسته کرده و در میان برگهای نخل می پیچیدند و رول می‌کردند تا به شکل و فرم و تراکم مناسب جهت اسموک در بیایند .

این فرم ابتدایی و اولیه سیگار ، کریستوف کلمب را مجذوب خود کرد و به همین دلیل آن را به عنوان غنیمتی ارزشمند با خود به اسپانیا برد .به سرعت صنعت سیگار برگ شکل گرفت و کارخانه‌های ساخت آن ، نه در کوبا ، بلکه در اسپانیا ساخته شدند .

مزارع اصلی کاشت و پرورش توتون سیگار برگ کوبایی در مرکز استان :Pinar Del Rio و به خصوص شهر توریستی :Vinales واقع شده اند.

امروز می توانید شاهد مزارع کاشت و پرورش توتون سیگار برگ کوبایی در کوبا باشید و روند کاشت و تولید توتون از بذر تا تبدیل شدن به سیگار را از نزدیک شاهد باشید و اگر خوش شانس باشید شاید بتوانید از مزارع و تولیدکنندگان کوچک محلی چند نخی سیگار با کیفیت کوبایی با قیمت مناسب نیز خریداری کنید .

اولین کارخانه در سال ۱۶۷۶ شروع به فعالیت در زمینه ساخت و تولید سیگار برگ کوبایی کرد .در اواخر قرن هجدهم ، زمانی که مشخص شد سیگار برگ ساخته شده در اسپانیا بسیار بهتر از سیگار برگ کوبایی ساخته شده با روش های ابتدایی در کوبا ، می باشند ، راه اندازی کارخانه های سیگار برگ کوبایی در کوبا رونق گرفت .در سال ۱۸۱۰ برندهای کوبایی سیگار به صورت تجاری ثبت شدند و با تصویب قانون تجارت آزاد تنباکو در کوبا توسط فردیناند هفتم پادشاه اسپانیا ، این صنعت شروع به پیشرفت کرد.

فروشگاه سیگار برگ کوبایی
فروشگاه سیگار برگ کوبایی

پیچیدن سیگار برگ در کوبا:

پیچیدن سیگار برگ در کوبا به ۵۰۰ سال پیش بر میگردد و علیرغم تلاشهای فراوان کشور های دیگر برای همانند سازی این شرایط ، هیچیک موفق نبوده و سیگار برگ کوبایی به سلطه بلا منازع خویش ادامه خویش ادامه می دهد.

سیگار برگ کوبایی
سیگار برگ کوبایی

مناطق وولتا آبایو و پارتیدوی کوبا به خاطر شرایط ایده آل برای کشت توتون مرغوب اعتباری افسانه ای یافته اند.کاشت ، داشت ، برداشت ، رسش و مهارت پیچیدن سیگار برگ کوبایی که نسل به نسل انتقال یافته و بدقت پرورش یافته مظهر هنری هنری است که متفقا شاهکارهای منحصر به فردی در شکل ، بافت ، اندازه ، عطر و طعم تولید می کند.

خرید سیگار برگ های کوبایی

امروز خرید سیگار برگ های کوبایی در سراسر جهان یافت می شوند . جذابیت و استایل این صنعت باعث شد که پیوند محکم و عمیقی بین آن و صاحبان قدرت و ثروت شکل گیرد و تا به امروز نیز ادامه پیدا کند علیرغم دانستن مضرات آن بر سلامت انسان .
مزارع اصلی کاشت و پرورش توتون در مرکز استان :Pinar Del Rio و به خصوص شهر توریستی :Vinales واقع شده اند .

امروز می توانید شاهد مزارع کاشت و پرورش توتون در کوبا باشید و روند کاشت و تولید توتون از بذر تا تبدیل شدن به سیگار را از نزدیک شاهد باشید و اگر خوش شانس باشید شاید بتوانید از مزارع و تولیدکنندگان کوچک محلی چند نخی سیگار با کیفیت سیگار برگ کوبایی با قیمت مناسب نیز خریداری کنید .

سیگار برگ کوبایی آخرین سیگار برگ 100 درصد گیاهی دنیا :

حیرت انگیز است که چطور برگ های سیگارهای کوبایی میتوانند سال های سال را پشت سر بگذرانند و هر روز بهتر از روز قبل و کامل تر شوند .
مقاومت و ایستادگی این برگ ها و هنر و تخصص اساتید این وادی ، در این پروسه از بذر تا سیگار ، حقیقتا تحسین برانگیز است .

در حقیقت یکی از آخرین تولیدات ۱۰۰٪ طبیعی در روزگار صنعتی ماست ، از طبیعت زاده می شود ، پروسه ای کاملا طبیعی را طی میکند تا به کالایی طبیعی تبدیل شود و در انتها به طبیعت بازمی گردد .
دسته سیگار کوهیبای موجود در عکس ، ۱۷ ساله است !!!
حیرت انگیز نیست !!

سه سیگار کوبایی برتر اقتصادی :Short Filler

باور اشتباهی در میان عوام در دنیای سیگار وجود دارد مبنی بر اینکه سیگارهایی با لایه میانی کوتاه و به اصطلاح :Short Filler از کیفیت پایین تری نسبت به سیگارهایی با لایه میانی بلند و به اصطلاح :Long Filler برخوردار هستند و برخی متعصبین ناآگاه حتی پا را از این هم فراتر گذاشته و سیگارهایی با لایه میانی کوتاه را سیگار نمی داند .

پس زمان آن ، فرا رسیده است که بدانید این گونه سیگارها نه تنها جز خانواده سیگار محسوب می شوند بلکه از کیفیت یکسان و حتی در برخی نمونه ها از کیفیتی بالاتر از سیگارهای :Long Filler هم رده خود برخوردار هستند .

به احتمال زیاد این سوال برای شما پیش آمده است که در هنگام خرید در یک فروشگاه چگونه میتوانید بفهمید که کدام سیگار برگ کوبایی ، جز سیگارهای : Short Filler است !؟

در پاسخ به این سوال شما ، به دو مورد جهت شناسایی این گونه سیگار ها اشاره می کنیم :اولین این که ، بر روی جعبه این گونه سیگارها عبارت :TC حک شده است که مخفف کلمه :Tripa Corta می باشد که در انگلیسی به معنی : Short Filler می باشد .

مورد دوم جهت شناسایی اینگونه سیگار ها ، قیمت آن هاست که معمولاً از قیمت کمتری نسبت به سیگار های Long Filler هم رده خود ، برخوردار هستند .

در این مقاله سعی می کنیم ۳ مورد از سیگار های برتر خانواده : Short Fillerکه نمونه‌های اقتصادی و به صرفه نیز هستند را به شما معرفی کنیم ، توجه کنید که گفتیم اقتصادی به این معنی که سیگارهای با کیفیت بالاتری نیز وجود دارند اما با قیمت های بسیار بالا .

1. POR LARRAÑAGA PANETELAS :

شاید بتوان از آن به عنوان پادشاه سیگارهای اقتصادی نام برد .
سیگاری با پروفایل طعمی خاص و ساختاری که می‌توان گفت از ابتدای تاریخ تولید آن تاکنون تقریبا دست نخورده باقی مانده است.
سیگاری خاص و به نوعی فروتن با قیمتی که به صرفه و مناسب اسموک های روزانه می باشد.
می توانید شاهد پروفایل طعمی تشکل از چوب سدار ، کارامل نمکی و نت های قوی خاکی و کاهی در این سیگار باشید.

سیگاری با قد و قامتی کوچک اما روحی بزرگ تر از خیلی از سیگار های :Long Filler هم رده خود .سیگاری با خصوصیات واقعی یک سیگار برگ کوبایی اصیل و درعین‌حال اقتصادی و به صرفه .

2. LA FLOR DE CANO PETIT CORONAS :

یک سورپرایز واقعی در میان این گونه سیگارها .تولید کمپانی :Habanas SA که طیف وسیعی از سیگارها را تولید می‌کند در کیفیت و قیمت های مختلف .

اولین ویژگی این سیگار نحوه ارائه و ظاهر آن است که بسیار شکیل در یک لایه چوب سدار پیچیده شده است .نکته دیگر درباره این سیگار این است که تمام نمونه های تولید شده دارای کیفیتی یکسان و بالا ، با مسیر عبور هوایی مناسب و نحوه سوختن قابل قبول هستند.

نکته دیگر اینکه اگر علاقه به چالش داشته باشید میتوانید از روکش چوب سدار پیچیده به دور سیگار برای روشن کردن آن استفاده کنید.
دیگر ویژگی این سیگار این است که برخلاف عقیده عوام که اعتقادی به کهنه کردن سیگارهای : Short Filler ندارند ، باید بدانید که نمونه‌های کهنه شده این سیگار ، دنیای دیگری از ویژگی‌های طعمی و کیفی آن را به شما ارائه خواهند داد.دارای پروفایل طعمی شیرین ، نوت های گلی و علفی می باشد .

3. FONSECA DELICIAS:

تنها تولیدات برند :Fonseca و یا به عبارت دیگر :Marca در میان تولیدات کمپانی :Habanosاین چنین و با این شکل و شمایل به بازار مصرف ارائه می شوند .پیچیده شده در یک لایه گیاهی بسیار شکیل و برازنده که سرتاسر سیگار را از بالا تا پایین پوشانده و باندرول سیگار بر روی این لایه محافظ قرار گرفته است.

اگرچه این ارائه تنها جنبه زیبایی ظاهری دارد و در کیفیت سیگار تاثیری ندارد و شاید همین ارائه خاص ، باز کردن جعبه های این سیگار را به نوبه خود سرگرم کننده و خاطره انگیز کرده است .

اگر جزو کسانی هستید که تازه وارد دنیای سیگار شده‌اید ، این سیگار می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

سیگاری با اندازه مناسب و گیرایی سبک که شما را جهت ورود به دنیای سیگار های برگ کوبایی آماده کرده و تصویری از آنچه در آینده با آن مواجه خواهید شد را در معرض دید شما قرار خواهد داد.

شامل پروفایل طعمی نوت های ملایم چوبی ، قهوه تلخ ، کاه ، فلفل و همچنین طعم های کرمی و خامه‌ای و شیرین می باشد .

منبع : دنیای سیگار برگ

سیگار برگ کوبایی کوتاه :

سوال اینجاست که اگر زمان فراغت کافی برای لذت بردن از اسموک یک سیگار کوبایی بلند را ندارید باید خیال کشیدن آن را از سر بیرون کنید !؟

به هیچ وجه !راه حل این است که : به سراغ یک سیگار کوبایی کوچک‌تر بروید و در زمانی کوتاه تر از کیفیت اسموک آن نهایت لذت را ببرید .در این مقاله ما برای شما پیشنهاداتی را برای داشتن انتخابی مناسب ، ارائه خواهیم داد :

H UPMANN HALF CORONAS:
شاید بتوان آن را پادشاه سیگارهای کوتاه کوبایی نامید .با طولی برابر با ۳.۵۰ اینچ و رینگ گیج ۴۴ در حدود نیم ساعت از شروع تا پایان ، زمان برای اسموک به طور مستمر آن ، نیاز است .به عنوان یک سیگار کوتاه نمونه بسیار بالانس شده و پروفایل طعمی جذاب می باشد .

این برند به تولید سیگار های ملایم معروف است که همین ویژگی باعث می‌شود این سیگار نمونه مناسبی برای استفاده در تمام ساعات شبانه روز باش.

پروفایل طعمی با نوت های گلی و حتی شاید طعم توت فرنگی در ابتدای اسموک که به سمت طعم خامه ای و قهوه در ادامه مسیر ، پیش میرود .می‌توانید به همراه یک قهوه با کیفیت در ابتدای صبح از آن لذت برده و روز خود را با تجربه بی نظیر آغاز کنید و به دلیل بسته بندی ۵ تایی آن شاید بد نباشد بقیه را نیز به همراه داشته باشید برای اسموک در ادامه ساعات روز .

سیگار برگ کوبایی کوتاه
سیگار برگ کوبایی کوتاه

Partagas Series D No.6

ترکیب این سیگار دهه هاست که ثابت مانده و تغییر نکرده ، چرا که به عقیده بسیاری یک ترکیب کامل و با کیفیت و بی نقص می باشد .این سوال مطرح می شود که آیا این سیگار را نیز می توان برای وعده صبحگاهی مناسب دانست !؟ از روی تجربه به شما پیشنهاد می کنیم که این کار را نکنید !

گول ظاهر کوتاه آن با طول ۳.۵۰ اینچ و رینگ گیج ۵۰ را نخورید ! چرا که این سیگار بسیار قوی و گیراست ، پس بهتر است برای اسموک صبحگاهی به دنبال گزینه دیگری باشید .بعد از وعده ناهار زمان بسیار مناسبی برای لذت بردن از این غول کوتوله میباشد .پس تجربه اسموک و لذت کشیدن آن را از دست ندهید.

سیگار برگ کوبایی کوتاه
سیگار برگ کوبایی کوتاه