این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

حقایقی جالب درباره معروف ترین برند سیگار کوبایی(Cohiba)

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

کلمه کوهیبا به معنی توتون است :
کوهیبا در زبان بومی تاینو که زبان مردم قبیله Arawak می باشد ، به معنی توتون است که تا قبل از استعمار اسپانیا بر این سرزمین در میان مردمان این قبیله متداول بوده است .

کوهیبا برندی جوان است :
برخلاف بسیاری از برندهای دیگر سیگار کوبایی که سابقه و تاریخچه طولانی و قدیمی دارند ، کوهیبا برندی جوان محسوب می شود .
بسیاری از برندهای امروزی تا قبل از انقلاب کوبا و ملی شدن صنعت دخانیات در این کشور به صورت برند های شخصی و خصوصی تولید می شده اند اما کوهیبا در سال ۱۹۶۶ و بعد از انقلاب کوبا به وجود آمد و و تا قبل از آن وجود خارجی نداشته است .
کوهیبا برای تولید سیگارهای شخص فیدل‌کاسترو تاسیس شد و از آن تاریخ به بعد به عنوان سمبل سیگارهای کوبایی و حتی انقلاب کوبا شناخته شده است .

به وجود آمدن کوهیبا تصادفی بود :
داستان به زمانی برمی گردد که بر حسب اتفاق فیدل کاسترو یکی از سیگار هایی که برای رئیس گروه محافظان خود تولید شده بود را مصرف کرد و از آن خوشش آمد و دستور به تولید انبوه آن برای استفاده شخصی خود داد و به این ترتیب برند کوهیبا به وجود آمد .

زمانی که با پول نمی توانستید کوهیبا بخرید :
زمانی بود که تنها در صورتی شما می توانستید یک سیگار کوهیبا داشته باشید که شخص فیدل کاسترو آن را به شما داده بود .
این سیگارها به طور دست چین شده به عنوان هدایای دیپلماتیک به افراد بلندپایه حکومتی و سیاسی داده می شد ، کسانی که به تشخیص فیدل کاسترو آن قدر مهم بودند که لیاقت داشتن یک نخ سیگار کوهیبا را داشتند ، در آن زمان این سیگار خاص و اسرارآمیز سیگاری نبود جز Cohiba Lancero.

زمانی که می‌توانستید کوهیبا بخرید :
کوهیبا تا قبل از سال ۱۹۸۲ به صورت تجاری و برای عموم به بازار مصرف عرضه نشده بود و بعد از آن نیز تا مدتها فقط می توانستید آن را در اسپانیا تهیه کنید چرا که فقط در آن کشور به فروش می‌رسید .
در آن زمان سیگارهای کوهیبا در سه سایز روانه بازار مصرف می شدند
Cohiba Lancero
Cohiba Corona Especial
Cohiba Pantela
و سیگارهایی با سایز بزرگتر تا قبل از سال ۱۹۸۹ که این برند به صورت جهانی در بازار مصرف عرضه شد ، وجود نداشتند .

سایز های جدید عبارت بودند از :
Cohiba Robusto
Cohiba Esplendido

و سایز کوچکتری به نام :
Cohiba Exquisito

 

اگر قصد خرید سیگار برگ کوهیبا اصل را دارید به صفحه ی زیر سر بزنید:

 

فروشگاه خرید سیگار برگ کوهیبا
 

محصولات کوهیبا در ۴ لاین کلی تولید و عرضه می شوند :

محصولات این برند در چهار گروه کلی تولید و به بازار مصرف عرضه می گردد :
The Core Line که تحت نام : Linea Clasico شناخته می شود .
Siglo Series که تحت نام Linea 1492 شناخته می شود .
Maduro Line که تحت نام  Maduro 5 شناخته می‌شود
و در آخر Cohiba Behike که تحت نام BHK Series شناخته می شود .

جالب است بدانید که سیگار : Cohiba Behike 52 به عنوان سیگار برتر در سال ۲۰۱۰ شناخته شده است .

دلیل به وجود آمدن سری سیگلو کوهیبا :

جالب است بدانید که برند دیویدوف در ابتدا و برای مدت زمان کوتاهی به عنوان یک برند سیگار کوبایی شروع به کار کرد !
اما این موضوع چه ارتباطی با سری سیگلو کوهیبا دارد !
زمانی که برند دیویدوف به جمهوری دومینیکن انتقال داده شد در زمینه تولید سایز های مشابه تولیدات دیویدوف در میان سیگارهای کوبایی خلا ای پدیدار شد که در جهت پرکردن این خلاء کوهیبا اقدام به تولید سری سیگلو محصولات خویش کرد .
این سری در سال ۱۹۹۲ به بازار عرضه شد و تحت نام : Linea 1492 شناخته می‌شود .

کارخانه مادر تولیدات سیگارهای کوهیبا :
عمارت بزرگ و زیبا به رنگ زرد که در منطقه سرسبز میرامار در هاوانا ساخته شده است .
توسط یکی از افراد برجسته در صنعت کوبا به نام : Alberto Casimiro Fowler ساخته شد و بعد از آن به عنوان کارخانه اصلی تولید سیگار های کوهیبا مورد استفاده قرار گرفت .
اگرچه این ساختمان تنها کارخانه تولید سیگار های کوهیبا نیست و این برند به جهت پوشش و پاسخگویی به تقاضاهای زیاد در سطح جهانی ، کارخانه‌های خود را گسترش داده است ، اما همچنان عقیده و باور بر این است که بهترین سیگار های این برند در کارخانه مادر یعنی : El Laquito تهیه میشوند .

مزارع کوهیبا جزء اسرار هستند :
در کوبا مزارع توتون فراوانی وجود دارد که محصولات آنها از لحاظ کیفیت ، جهت استفاده برای تولید سیگارهای کوهیبا مناسب هستند اما اینکه کدام مزارع جهت این کار مورد استفاده قرار می گیرند جزء اسرار تجاری می‌باشد و از سوی کمپانی : Habanos گفته نشده است .
تنها می‌دانیم که این مزارع در منطقه : Pinar Del Rio واقع شده‌اند اما اینکه محصولات کدام یک از این مزارع مورد استفاده کوهیبا می باشد همچنان برای عموم به صورت راز باقی مانده است .

نمونه های تقلبی :
همانند دیگر برندهای لوکس و لاکچری در زمینه‌های گوناگون ، کوهیبا نیز به عنوان عضوی از این خانواده ، از گزند شیادان در امان نمانده و نمونه های تقلبی بسیاری از سیگار های آن روانه بازار شده است ، البته با قیمت های پایین که همین امر خریداران را وسوسه می‌کند که برای یک بار هم که شده این نمونه های ارزان قیمت را خریداری کنند ، پس به احتمال بسیار زیاد همه شما تجربه اسموک سیگارهای تقلبی کوبایی را داشته‌اید .

تغییرات طراحی باندرول در گذر زمان :
طراحی باندرول کوهیبا از نقطه های ساده با حروف ابتدایی شروع و به هولوگرام های غیرقابل جعل امروزی رسیده است .
در زمان حال ، طراحی باندرول کوهیبا بهبود یافته است تا جایی که تقریباً هیچ شباهتی به نمونه های قدیمی و اولیه ندارد ، در حالی که باندرول های قدیمی به راحتی قابل جعل بودند ، نمونه های امروزی از امنیت بهتر و قابل قبول تری برخوردارند .
نقطه های ساده کوچک تبدیل به مربع شده و حروف تخت و سیاه ، تبدیل به نقاط برجسته طلایی شده اند و باندرول های امروزی به صورت هولوگرام چاپ شده تا در حد امکان جعل آنها امکان پذیر نباشد .

تنها تولید کننده سیگار تجاری با رینگ گیج ۶۰ :
در سال ۲۰۱۶ به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس این برند کوهیبا هومیدوری دیزاین شده و لوکس را در معرض نمایش قرار داد که این هومیدور با سیگارهایی به طول ۷ اینچ و با رینگ گیج ۶۰ پر شده بود ، از همان زمان کوهیبا تبدیل به تنها تولید کننده سیگار در رنج تجاری با رینگ گیج ۶۰ شده است .

گرانترین برند سیگار کوبایی :
در میان برندهای سیگار کوبایی در میان تولیدکننده محصولات استاندارد ، کوهیبا عنوان گرانترین عرضه کننده سیگار را به خود اختصاص داده است .

خواندن 1689 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 06 شهریور 1400 13:10

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید