این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند
ساعت کار ۱۱ صبح تا ۸ شب | تعطیلات فقط با هماهنگی ۰۹۳۵۲۲۰۰۰۷۷

ده راهکار لذت از سیگاربرگ

این مورد را ارزیابی کنید
(10 رای‌ها)

۱۰ راهکار برای داشتن تجربه ای لذت بخش از اسموک اولین سیگار :

در تمام تجربیات زندگی ، اولین تجربه می تواند نقش اساسی در ادامه و یا توقف در مسیر مورد نظر را داشته باشد .
اسموک اولین سیگار نیز می تواند به تجربه ای ناخوشایند و گاه شاید وحشتناک تبدیل شود مخصوصا اگر در تنهایی و به تنهایی انجام گیرد .
در این گفتار سعی می کنیم ، نشان دهیم که همیشه هم اینطور نیست و با ارائه یکسری اطلاعات درباره سیگار از انتخاب اولین سیگار و ترفندها و تکنیک های روشن کردن آن تا انتهای اسموک ، تلاش میکنیم تا مسیری را پیش روی شما قرار دهیم تا بتوانید تجربه اسموک اولین سیگار را به تجربه ای لذت بخش برای خود تبدیل کنید .
حتی برای کسانی که از قبل وارد این مسیر شده اند و شاید به دلایلی به رضایت قلبی مورد نظر خود دست نیافته اند نیز این مطالب می تواند مفید باشد اگرچه سعی شده تا اطلاعات بصورت خلاصه و کوتاه بیان شود تا هم بتوانید استفاده لازم را ببرید و هم‌ حوصله تان سر نرود .
قدم اول : محیط و فضای سیگار کشیدن
سعی کنید برای داشتن اسموکی با کیفیت و لذت بخش ، محیطی آرام فراهم کنید .
باور داشته باشید یا خیر ، محیط پیرامون شما و فضایی که در آن سیگار می کشید می تواند تاثیر مستقیم بر روی تجربه اسموک شما ، داشته باشد یا باعث تشویق و ترغیب به ادامه این مسیر می شود و یا دلیل ، دلزدگی و دلسردی شما و کنار گذاشتن سیگار و یا در کمترین حالت ممکن باعث ثبت شدن تجربه ای ناخوشایند در ذهن شما خواهد شد .
معمولا در سراسر دنیا ، اتاق ها و مکان هایی جهت سیگار کشیدن از طرف صاحبان کسب و کار و تجارت فراهم می شود که به اصطلاح به آنها :
Cigar Lounge
گفته می شود .
شاید بتوان گفت که بهترین مکان برای اولین تجربه اسموک سیگار ، همین اماکن می باشند ، چراکه بطور اختصاصی جهت این کار آماده و مهیا شده اند و به دلیل داشتن قوانین مشخص و رعایت آن از طرف دیگر افراد حاضر ، می توانید در آرامش کامل اسموک داشته باشید بدون هیچ نگرانی .
اگر علاقه به بحث و گفتگو در حین اسموک با دیگران داشته باشید براحتی می توانید افرادی با علایق مشترک پیدا کنید و با آنها گفتگو داشته باشید و اگرهم تنهایی و آرامش را ترجیح بدهید ، مطمئن هستید که در این محیط به انتخاب شما احترام گذاشته می شود و هیچ کس مزاحم خلوت شما نخواهد شد .
گزینه دیگر می توان محیط منزل و محل زندگی شخصی شما باشد .
در این حالت شما بطور کامل و ۱۰۰٪ تمام تمرکز خود را بر روی تجربه اسموک خود خواهید گذاشت در جایی که در آن احساس آرامش و راحتی کامل خواهید داشت .
عیب کار در اینجاست که اگر در حین اسموک ، سوال و پرسشی برای شما پیش بیاید ، تنها راه کار ، استفاده از اینترنت و جستجو در فضای مجازی است ، اینجاست که حضور در جمع و بودن افراد مختلف با اطلاعات گوناگون ، امتیاز و برتری خود را نمایان می کند .

سیگار برگ


 

قدم دوم انتخاب مناسب اولین سیگار:

انتخاب اولین سیگار برای شما امری مهم و حساس است .
اگر در جمعی حضور دارید و یا در فروشگاه در میان انواع سیگار ها محاصره شده اید ، بر احساسات و شور و شوق و اشتیاق خود غلبه کنید و آن را تحت کنترل خود درآورید
نگران نباشید به مرور زمان و بعد از اینکه پرزهای زبان شما ، آماده شدند فرصت کافی برای اسموک و تجربه تمام سیگارها بخصوص سیگارهای ضخیم و بزرگ و تیره تر وسوسه کننده ، را خواهید داشت .
پس برای شروع به دنبال سیگارهای ملایم و دارای طعم و مزه لازم و مناسب باشید تا از آسیب رساندن به پرزهای چشایی و مخاط درون دهان و بینی خود ، پرهیز کنید و اجازه دهید تا به مرور زمان ، آرام آرام بدن شما آماده اسموک و تجربه سیگارهای قوی تر با گیرایی بالاتر ، شود .
جهت این کار حتما از کمک و راهنمایی فروشنده بهره ببرید که می تواند بهترین و مطمئن ترین‌ راه برای انتخاب مناسب اولین سیگار شما باشد .
قدم سوم : کات کردن سیگار به روش درست
شاید در نگاه اول کات کردن سیگار ، کاری ساده و راحت و بی اهمیت ، برای شما به نظر برسد اما باید بدانید که کات مناسب سیگار می تواند تفاوت آشکار و موثری در کیفیت اسموک شما داشته باشد .
سیگارهای با کیفیت پریمیوم معمولا سه لایه کلاهک و در کمترین حالت کلاهکی دو لایه دارند ، منظور از کلاهک قسمتی در بالای سیگار است که بصورت لایه های جداگانه جهت پایان دادن به فرآیند پیچیدن و رول کردن سیگار و بعنوان نگهدارنده نهایی لایه های مختلف سیگار ، پیچیده می شود و البته این کار توسط اساتید و بصورت کاملا تخصصی و استادانه انجام میگیرد .
این موضوع که از کاتری با تیعه های تیز و با کیفیت استفاده کنید و سعی کنید تنها لایه بیرونی از لایه های کلاهک را کات کنید در کیفیت اسموک شما موثر است .
توجه داشته باشید که اگر کات و برش کمتر از حد مورد نیاز باشد ، امکان کات مجدد و بیشتر تا رسیدن به مقدار مورد نیاز ، وجود دارد اما اگر کات بیش از حد مورد نیاز انجام گیرد ، دیگر راه برگشتی وجود ندارد و به اصطلاح :
Once it is cut , it's cut forever !
اگر بیش از حد مورد نیاز سیگار را کات کنید در حین اسموک و یا حتی در هنگام روشن کردن آن ، امکان باز شدن لایه های سیگار بخصوص لایه بیرونی :
Wrapper
وجود دارد و شما می مانید و یک سیگار از هم باز شده و تکه های توتون .
پس سعی کنید با یک‌ حرکت سریع و مناسب و با اعتماد به نفس کامل سیگار خود را کات کنید .
اگر از کاتر فرد دیگری استفاده می کنید حتما توجه داشته باشید که بعد از کات کردن سیگار ، کاتر را تمیز کنید و مطمئن شوید تکه های توتون بر روی کاتر باقی نمانده باشد و سپس آن را به صاحب کاتر بازگردانید ، این کار نشان از احترام و تشکر شما نسبت به طرف مقابل است .
برای آشنایی با انواع کاترها و روش های مختلف کات سیگار به مطالب مندرج در سایت مراجعه کنید .

ده راهکار لذت از سیگاربرگ

 


 قدم چهارم : گرم کردن اولیه Toasting

احتمالا بعنوان یک مبتدی ، اولین راه کاری که برای روشن کردن سیگار به ذهنتان خواهد رسید این است که فندک را روشن کنید و شعله آن را مستقیم روی سیگار گرفته ، کام بگیرید تا سیگار شعله ور و روشن شود ! که معمولا از شعله به اصطلاح اتمی هم برای این کار استفاده می شود .
لطفا این کار را نکنید !
اگر در محیط بسته و یا دور از جریان شدید هوا هستید بهترین راه برای روشن کردن سیگار این است که فندک را روشن کنید و با شعله معمولی ( غیر اتمی ) سعی در برشته کردن و گرم کردن اولیه سیگار کنید .
به این ترتیب که سیگار را با زاویه و فاصله مناسب بالای شعله گرفته و به آرامی سیگار را بچرخانید تا دود کند و نیمه گداخته شود .
نگران حرارت نباشید ، حرارت شعله فندک بقدر کافی برای این کار گرما و قدرت دارد .
عجله نکنید و صبر و آرامش داشته باشید .
اگر در جمع حضور دارید و برای این کار با مشکل مواجه شدید حتما از راهنمایی و کمک اطرافیان بهره بجویید .
هیچگاه سعی در شعله ور کردن کامل و یا به اصطلاح سوزاندن سیگار نکنید که طعم آن را از بین خواهید برد .


قدم پنجم : دمیدن در سیگار ! نه کام گرفتن !

اولین کاری که باید انجام دهید دمیدن در سیگار قبل از اولین کام گرفتن است .
سیگار را در دهان گذاشته و به آرامی در آن بدمید و دود انباشته شده را به بیرون هدایت کنید .
دوستداران سیگار به این روش عمل می کنند چرا که اعتقاد بر این است که مقداری بخار آمونیاک و دیگر اجزاء تلخ مزه و ناخوشایند در هنگام روشن کردن اولیه سیگار در آن انباشته می شود که نباید به داخل دهان راه پیدا کنند .
با این روش ، این بخارها و مواد اضافی به بیرون از سیگار فرستاده شده و بعد از آن مسیر هوایی پاک و مناسبی جهت اولین اسموک و کام گرفتن خواهید داشت .
توجه کنید که اولین کام باید کنترل شده باشد ، دود اولیه ورودی به دهان حاوی طعم اصلی و خالص سیگار است که باید بتوانید آن را به بهترین و با کیفیت ترین شکل ممکن به دهان خود وارد و درک و حس کنید ، طعم اولیه سیگار نقشی اساسی در برداشت و احساس شما نسبت به سیگار خواهد داشت .
مدت زمان معین و استانداردی برای کام گرفتن مشخص نشده است و به عهده خود شماست تا به بهترین سبک و شیوه اسموک متناسب و مناسب برای خود ، برسید تا بهترین کیفیت اسموک را تجربه کنید و از آن لذت ببرید .


 قدم ششم : دود سیگار را داخل ریه فرو ندهید :

Don't Inhale
روشی که درباره کشیدن سیگارت را دنبال می کرده اید را فراموش کنید اگر قبلا مصرف می کرده اید .
شاید اولین باری که دزدکی سیگارتی را از داخل پاکت سیگار یکی از بزرگان خانواده ، برداشته اید ، روشن کرده ، کام گرفته و دود را داخل ریه فرو داده و به سرفه افتاده اید را به یاد داشته باشید ، خب مسلما بیشتر افراد سیگاری همچین تجربه ای را داشته اند .
اگر در مورد سیگار برگ نیز این روش را در پیش بگیرید ، با اولین کام گرفتن با تجربه ای ده ها برابر بدتر از تجربه سیگارت مواجه خواهید شد و سیگار را فورا زمین گذاشته و برای همیشه با آن خداحافظی خواهید کرد و به دیگران نیز خواهید گفت که سیگار برگ ، چیز خوبی نیست .
پس برای اجتناب از این تجربه ناخوشایند ، با این روش پیش نروید .
روش درست سیگار کشیدن اینگونه است که از سیگار کام بگیرید و هوا را به داخل آن هدایت کنید و دود حاصل از سوختن آن را با دنیایی از طعم ، وارد دهان خود کنید ، دود را برای چند ثانیه در دهان نگاه دارید و سپس به آرامی بیرون دهید .
سعی کنید بر روی عطر و بو و طعم و مزه که در دهان شما و اطراف شما ایجاد شده تمرکز کنید .
برای دفعات اول به احتمال زیاد قادر به درک بوها و طعم ها نخواهید بود و فقط خواهید گفت بوی سیگار و دود می دهد اما با گذشت زمان و آشنا شدن پرزهای چشایی و بویایی و ذهن و جسم شما ، کم کم می توانید عطر ها و مزه های مختلف مانند : وانیل ، کارامل ، قهوه ، شکلات ، کاکائو ، چرم ، خاک ، چوب ، ذغال ، فلفل و دیگر طعم ها و بوها را حس کنید.

بعد از کسب تجربه بیشتر خواهید توانست با استفاده از تکنیک :

Retohaling
درک بهتر و کامل ترب از مزه ها و بوها را داشته باشید به این صورت که در این روش دررهنگتم بیرون دادن دود ، حجم کمی از دود را در آخر از طریق بینی به بیرون هدایت کنید .

 

 سیگاربرگ

سیگاربرگ

سیگاربرگ


قدم هفتم : صبر و تامل

هدف از سیگار کشیدن ، لذت بردن است ، پس برای رسیدن به این منظور ، آرامش و تامل پیشه کنید و کام های سریع و پیاپی نگیرید .
معمولا برای کسانی که تازه سیگار کشیدن را شروع می کنند پیشنهاد می شود که در هر دقیقه یک کام از سیگار بگیرند . با این روش مطمئن خواهید شد که سیگار با سرعت مناسب و ثابتی می سوزد و طعم و مزه لازم از آن بدست خواهد آمد و مهم تر از همه اینکه مانع از این می شود که به اصطلاح سیگار شما را بگیرد .
اگر تازه شروع به سیگار کشیدن کرده اید و بدن شما با نیکوتین نا آشناست بهترین راه این است که جسم خود را آرام و آهسته به جذب نیکوتین عادت دهید .
برخی از علائم گرفتگی سیگار عبارتند از : لرزش بدن ، عرق سرد ، سردرد ، حالت تهوع .
سعی کنید در ابتدای کار همیشه یک لیوان آب در دسترس داشته باشید و هر از چند گاهی جرعه ای بنوشید تا بدن شما دچار کم آبی نشود .
آرامش و تامل را سرلوحه کار خود قرار دهید و سعی کنید از اسموک خود لذت ببرید . 


 قدم هشتم : تا حد امکان خاکستر سیگار را نتکانید

احتمالا تا حالا در جاهای مختلف بخصوص در فضای مجازی سیگارهایی با خاکستری بلند گاه به اندازه تمام قد سیگار ، دیده اید .
خب در واقع خاکستر بلند ، چیز خوبی است .
خاکستر بلند باقی مانده بر روی سیگار از داغ سوختن آن جلوگیری کرده و در واقع نقش یک فیلتر حرارتی را ایفا می کند و مانع از ایجاد طعم تند و تلخ ناشی از داغ سوختن سیگار در دهان می شود .
پس بهتر است تا قبل از اینکه خود خاکستر نریخته است ، آن را نتکانید و نگران ریختن آن بر روی پای خود نباشید .
علاوه بر این ، سوژه مناسبی جهت عکاسی و به اشتراک گذاری آن در فضای مجازی نیز خواهید داشت .
هر گاه احساس کردید که خاکستر بیش از سنگین شده و نمی توانید به راحتی سیگار بکشید به آرامی با حرکتی بسیار نرم و ملایم آن را روی زیر سیگاری فشار داده و با یک حرکت چرخشی از سیگار جدا کنید .
هرگز از ضربه تند و شدید همانند جدا کردن خاکستر سیگارت ، استفاده نکنید چرا که علاوه بر اینکه به دور از استایل سیگار کشیدن است همچنین امکان پاره شدن و آسیب رسیدن به لایه بیرونی سیگار :
Wrapper
را نیز بهمراه خواهد داشت .


قدم نهم : تا هنگامی که از کشیدن سیگار لذت می برید به اسموک خود ادامه دهید

اگر احساس لذت می کنید پس به اسموک سیگار خود ادامه دهید و هر گاه احساس کردید که از آن لذت کافی را نمی برید ، سیگار را در زیر سیگاری رها کرده و کشیدن آن را متوقف کنید .
به حرف دیگران گوش ندهید ، اگر خودتان احساس خوبی نسبت به ادامه اسموک سیگارتان ندارید ، در هر لحظه ، از کشیدن آن خودداری کنید .
خیلی می گویند تا زمانی که خاکستر سیگار به باندرول بالای سیگار برسد باید به کشیدن آن ادامه داد ، بعضی دیگر نیز میگویند تا وقتی که خاکستر به انگشتانتان برسد و آنها را اذیت کند باید به کشیدن سیگار ادامه داد .
اما ما می گوییم تا زمانی که از کشیدن سیگارتان لذت می برید به کشیدن سیگار ادامه دهید و هر لحظه که برایتان جذابیتی نداشت و یا از آن خسته شدید بهر دلیلی ، اسموکتان را متوقف کنید .
بسیاری از سیگارها هستند که تا زمان سوختن انگشتانتان نمیتوانید از کشیدن آن دست بردارید و در عوض هستند بسیاری دیگر از سیگارها که با همان کام اول از ادامه اسموک آنها پشیمان خواهید شد .
بطور کلی پیشنهاد می شود اسموک سیگار را به سه مرحله تقسیم کنید و در هر مرحله با تمرکز کامل بر روی آن از اسموک خود لذت ببرید ، چرا که در تهیه و تولید سیگارهای با کیفیت روند کار به گونه ای است که ساختار سیگار از لحاظ پروفایل طعم و رایحه به سه قسمت تقسیم می شود ، یک سوم ابتدایی سیگار ، یک سوم میانی و یک سوم انتهایی و هر قسمت دارای طعم و مزه خاص خود و متفاوت از دو قسمت دیگر ، می باشد .
پس در هنگام اسموک سیگار به این نکته نیز توجه داشته باشید .


قدم دهم : همانند یک جنتلمن به اسموک خود خاتمه دهید

در انتها هر گاه قصد خاتمه دادن به اسموک خود را داشتید ، به آرامی سیگار خود را در وسط زیر سیگاری قرار داده و آن را به حال خود رها کنید .
نگران نباشید ، سیگار به آرامی خاموش خواهد شد .
هیچگاه برای خاموش کردن سیگار آن را با فشار در زیر سیگاری فشرده نکنید و یا خاکستر آن را نتکانید ، نه تنها این کار باعث ایجاد بوی نامطبوعی در محیط می شود بلکه به دور از آداب و سبک و استایل سیگار کشیدن است .
در پایان اگر در جمعی حضور داشتید و قصد خارج از آنجا را داشتید ، از اطرافیان به خاطر همراهی شان تشکر کرده و سپس محیط را ترک کنید .
بعد از مدتی و تجربه سیگارهای مختلف و روش ها و تکنیک های گوناگون ، کم کم به سبک و استایل اسموک خاص خود دست پیدا خواهید کرد .
توجه داشته باشید که فلسفه سیگار کشیدن چیزی جز لذت بردن نیست ، پس همواره سعی کنید در تمام مراحل و از تمام لحظات اسموک خود نهایت لذت را ببرید .

ده راهکار لذت از سیگاربرگ

ده راهکار لذت از سیگاربرگ

خواندن 2261 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 05 بهمن 1398 08:57

دیدگاه‌ها   

0 #3 اشکان محسنی 1400-01-31 01:38
سلام و احترام
امیدوارم همیشه خوب و خوش باشید
بسیار ممنونم از توضیحات خاص و زیبایی کلامتون
آفرین میگم به سلیقه خوبتون در انتخاب موضوع و انتخاب کلمات حقیقی
فوق العاده لذت بخش هست خواندن جملات باسلیقه شما
علاقمندم با شما از نزدیک دیدار کنم و اگر افتخار بدید به من، با هم سیگار بکشیم و صحبت کنیم

اگر بفرمایید کدام کافه میتونیم ببینیم همدیگرو، خدمت میرسم و حضورا قدردانی کنم لذت خواندن این مطلب با سلیقه رو

ایمیل من خدمتتون هست
و شماره من خدمتتون که اگر صلاح دونستید تماس بگیرید
همنشینی با چنین شخص با سلیقه ای بسیار باعث افتخار بنده هست

حقیقتا دلم میخواست نوشته های دیگه ای از شما بخونم
به امید دیدار

طلب خیر و برکت و خوشی دارم برای شما و همه
نقل قول کردن
0 #2 علی نیاکان 1398-10-28 12:35
درود بر شما، ممنون بابت این اطلاعات خیلی خوبی که در اختیار علاقه مندان میذارید و این همه با علاقه و انگیزه کار میکنید، واقعا خسته نباشید. شخصا اکثر موارد ذکر شده در این.مقاله رو تجربه کرده ام، کاملا درست و دقیق می فرمایید.
نقل قول کردن
+1 #1 بیژن 1398-10-25 12:03
دقیقا،وقتی فرد در یک محیط آرام قرار بگیره،راحتر میتونه روی فعالیتی که داره انجام میده متمرکز بشه و تجربه لذت بخشی رو کسب کنه.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید