این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند

كارخانه بسته بندي Packing Factory

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

بر آيند فعاليتهاي توليدي كارخانجات قبلي در اين كارخانه ملاحظه مي شود . اين كارخانه آخرين مرحله توليد است كه عمليات توليد در سه بخش صورت مي پذيرد .
1- بسته بندي Packing
بسته بندي در دو قسمت و بوسيله دو دستگاه انجام مي شود :

الف) بسته بندی paker سینی های محتوی سیگارت بوسیله اپراتور، در محل تغذیه قرار گرفته و پس از تخلیه در محل مخصوص، ابتدا به دور آن آلومینیوم و سپس اتیکت و باندرول الصاق می گردد.
مواد اوليه در اين بخش عبارتند از :
سيني هاي پر از سیگارت ، آلومينيوم فويل ، اتيكت ، باندرول ، چسب ساليكوم ، و سرعت توليد هر دستگاه از 110 تا 160 بسته سیگارت در هر دقيقه است .

ب) سلوفان پیچ cellophane wrapper
بسته هاي سیگارت آماده شده توسط ريل مخصوص به دستگاه سلوفان پيچ هدايت شده و پس از عبور از يك كانال وارد دستگاه شده و ابتدا سلوفان و نوار 2 ميليمتري به دور آن پيچيده شده و سپس بوسيله اتوهايي كه قابل تنظيم مي_ باشند ، سر و ته و يك پهلوي آن اصطلاحا" دوخته مي شود و مي چسبد .
مواد اوليه مورد نياز در اين مرحله عبارتند از :
سلوفان و يا پلي پروپلين ، نوار 2 ميليمتري ، چسب هات ملت Hot.Melt سرعت توليد اين دستگاه حداكثر 180 بسته سیگارت در هر دقيقه براي هر ماشين مي باشد .

2- قراصه بندي : Parcelling
ماشينهاي اين بخش ، پاكتهاي توليد شده را كه سلوفان پيچي نيز شده اند ، در بسته هاي 10 تايي و يا 25 تايي قراصه_ بندي مينمايند . بسته هاي توليد شده به باكس BOX نيز شناخته مي شوند .
مواد اوليه مورد نياز عبارتند از :
كاغذهاي قراصه بندي ( گلاسه دو رو، گلاسه يك رو، ساده و چاپي ) ، ليبلهاي جانبي Label چسب هات ملت Hot.Mel
توليد چندين دستگاه سلوفان پيچ بر روي نوار نقاله مربوطه قرار گرفته و پس از قرار گرفتن بر روي يكديگر، به بخش بعدي هدايت شده ، به دور آن كاغذ قراصه بندي پيچيده شده و سپس ليبلهاي جانبي الصاق مي گردند و از قسمت خروجي ، بر روي ميز مربوطه قرار ميگيرند .
يك قراصه يا باكس ، معمولا" حاوي 10 بسته سيگارت و در مجموع 200 نخ سیگارت است . قراصه هاي توليدي ممكن است شامل 25 = 5 × 5 پاكت 20 تايي ( محتوي 500 نخ سیگارت ) باشند .

به لحاظ جلوگيري از ايجاد اصطكاك در ماشينهاي بسته بندي و غلطكهاي كاغذكش و همچنين براي رفع چسبندگي و اصطكاك از پودر تالك استفاده مي شود .

3- كارتن زني Cartoning

مواد اوليه مورد نياز :

كارتن هايي كه بر اساس نوع سیگارت ، ابعاد آن مشخص مي باشند ، چسب نواري كاغذي ، چسب نواري پلاستيكي (براي كارتن سيگارت بهمن) _ دستگاه منگنه زن كه با فشار هوا عمل مي نمايد .

قراصه هاي توليدي ، توسط پرسنل جمع آوري و كارتن زده مي شوند و به دور آنها نوار چسب لازم گرفته شده و يا بوسيله دستگاه منگنه زن ، منگنه زده مي شوند .

اهداف اصلي از انجام مراحل 2 و 3 عبارتند از :

آسانتر شدن جابجايي و انتقال ، سهولت در چيدن كارتن ها در انبار، حفظ كيفيت ظاهري بسته بندي و . . . .

كليه كارتنهاي توليدي به انبار محصول هدايت تا از آنجا به بازار مصرف ارسال گردند .

منبع : http://wiki.tobacco.ir

 

 

خواندن 6746 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 26 آذر 1398 12:15
محتوای بیشتر در این بخش: « فیلیپ موریس آمریکا سیگار »

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید