این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای ۱۸ سال باشند.

سیگار برگ کوهیبا ( Cohiba )

در این مقاله می خوانید :

کوهیبا (به انگلیسی: Cohiba) یک برند سیگار ایجاد شده در کوبا است؛ مالک فعلی این برند امپریال توباکو است. این برند در سال ۱۹۸۷؛ ۳۴ سال پیش پایه‌گذاری گردید.
امپریال برندز،کارخانه تولید سیگار برگ کوهیبا (به انگلیسی: Imperial Brands) شرکت دخانیات بریتانیایی چند ملیتی است، که دفتر مرکزی آن، در بریستول، انگلستان مستقر می‌باشد.

سیگار برگ کوهیبا-پاسارگاد تاباک
سیگار برگ کوهیبا-پاسارگاد تاباک

امپریال برندز، پس از شرکت‌های فیلیپ موریس، بریتیش امریکن توباکو و تنباکوی ژاپن، به عنوان چهارمین تولیدکننده بزرگ سیگار جهان، بر پایه میزان ارزش بازار، محسوب می‌شود، همچنین بزرگترین تولیدکننده سیگارهای برگ جهان است.

این شرکت، سالانه بیش از ۳۲۰ میلیارد سیگار تولید می‌کند و در مجموع مالک ۵۱ کارخانه در سراسر جهان بوده و محصولات خود را در بیش از ۱۶۰ کشور جهان، به‌فروش می‌رساند. برندهای تجاری این شرکت، شامل: دیویدوف، وست، مونته‌کریستو، بلوندز و درام می‌باشد.

در دنیای سیگار کوبایی ، سیگار برگ کوهیبا جایگاهی همانند فراری در دنیای اتومبیل ها دارد .زمانی ، فقط در اختیار خانواده های سلطنتی قرار داشت و خوشبختانه امروزه مصرف آن برای اکثر دوست داران سیگار امکان پذیر شده است .نشانه ای از ثروت ، قدرت ، موفقیت و در یک کلام تصویری از یک رویای دست یافتنی است .

با پشتوانه ای از تاریخی غنی ، مراحل تولید شگفت انگیز و احساسی بی نظیر که در مصرف کننده ایجاد می کند ! بدون اغراق میتوان گفت :کوهیبا پادشاه دنیای سیگار است .

 

اگر قصد خرید سیگار برگ کوهیبا اصل را دارید به صفحه ی زیر سر بزنید:

 

فروشگاه خرید سیگار برگ کوهیبا

 

تاریخچه کوهیبا : Cohiba

در سال ۱۴۹۲ کریستوف کلمب در اولین سفر خود برای کشف دنیای جدید به جزیره کوبا (Cuba) که اهالی بومی به آن کولبا (Colba) می گفتند ، رسید .

ملوانان توسط بومیان جزیره با کوهیبا (Cohiba) آشنا شدند .بومیان ، دسته ای برگ خشک شده در لوله ای که آن را Tobacco می نامیدند ، قرار می دادند و تدخین می کردند .

در بازگشت به اسپانیا ، کریستف کلمب کمی مردد و تا حدی نا امید بود ! زیرا که به جای آشنایی با سرزمین هایی مانند چین و هند و ژاپن که هدف سفر اکتشافی آنها بود ، به سرزمینی جدید رسیده بود .

البته به زودی دریافتند که کشف این سرزمین و آشنایی با توتون و سیگار برگ کوهیبا و ‌…. خیلی بیش از طلا هایی که تا آن زمان بدست آورده بودند ، ارزش داشت .ثروت و منفعتی که حتی تا به امروز نیز از آن بهره مند هستند .

سیگار برگ کوهیبا
سیگار برگ کوهیبا

کوهیبا برندی جوان است :

برخلاف بسیاری از برندهای دیگر سیگار کوبایی که سابقه و تاریخچه طولانی و قدیمی دارند ، کوهیبا برندی جوان محسوب می شود.
بسیاری از برندهای امروزی تا قبل از انقلاب کوبا و ملی شدن صنعت دخانیات در این کشور به صورت برندهای شخصی و خصوصی تولید می شده اند اما کوهیبا در سال ۱۹۶۶ و بعد از انقلاب کوبا به وجود آمد و و تا قبل از آن وجود خارجی نداشته است.

کوهیبا برای تولید سیگارهای شخص فیدل‌کاسترو تاسیس شد و از آن تاریخ به بعد به عنوان سمبل سیگارهای کوبایی و حتی انقلاب کوبا شناخته شده است .

کارخانه مادر تولید سیگار برگ کوهیبا :

عمارت بزرگ و زیبا به رنگ زرد که در منطقه سرسبز میرامار در هاوانا ساخته شده است .توسط یکی از افراد برجسته در صنعت کوبا به نام : Alberto Casimiro Fowler ساخته شد و بعد از آن به عنوان کارخانه اصلی تولید سیگار های کوهیبا مورد استفاده قرار گرفت .

کارخانه تولید سیگار برگ کوهیبا
کارخانه تولید سیگار برگ کوهیبا- پاسارگاد تاباک

اگر چه این ساختمان تنها کارخانه تولید سیگار برگ کوهیبا نیست و این برند به جهت پوشش و پاسخگویی به تقاضاهای زیاد در سطح جهانی ، کارخانه‌های خود را گسترش داده است ، اما همچنان عقیده و باور بر این است که بهترین سیگار های این برند در کارخانه مادر یعنی : El Laquito تهیه میشوند .

مزارع کوهیبا جزء اسرار هستند :

در کوبا مزارع توتون فراوانی وجود دارد که محصولات آنها از لحاظ کیفیت ، جهت استفاده برای تولید سیگار برگ کوهیبا مناسب هستند اما اینکه کدام مزارع جهت این کار مورد استفاده قرار می گیرند جزء اسرار تجاری می‌باشد و از سوی کمپانی : Habanos گفته نشده است .

تنها می‌دانیم که این مزارع در منطقه : Pinar Del Rio واقع شده‌اند اما اینکه محصولات کدام یک از این مزارع مورد استفاده کوهیبا می باشد همچنان برای عموم به صورت راز باقی مانده است .

نمونه های تقلبی سیگار برگ کوهیبا :

همانند دیگر برندهای لوکس و لاکچری در زمینه‌های گوناگون ، کوهیبا نیز به عنوان عضوی از این خانواده ، از گزند شیادان در امان نمانده و نمونه های تقلبی بسیاری از سیگار های آن روانه بازار شده است ، البته با قیمت های پایین که همین امر خریداران را وسوسه می‌کند که برای یک بار هم که شده این نمونه های ارزان قیمت را خریداری کنند ، پس به احتمال بسیار زیاد همه شما تجربه اسموک سیگارهای تقلبی کوبایی را داشته‌اید .

تنوع تولید سیگار کوهیبا :

در طول سال ها کوهیبا Cohiba انواع مختلفی از سیگار برگ کوهیبا را معرفی و روانه بازار کرده است که همگی منحصر بفرد و نشانی از اوج لذت از کشیدن سیگار ، هستند.

زمانی که با پول نمی توانستید سیگار برگ کوهیبا بخرید :

زمانی بود که تنها در صورتی شما می توانستید یک سیگار کوهیبا داشته باشید که شخص فیدل کاسترو آن را به شما داده بود .
این سیگارها به طور دست چین شده به عنوان هدایای دیپلماتیک به افراد بلندپایه حکومتی و سیاسی داده می شد ، کسانی که به تشخیص فیدل کاسترو آن قدر مهم بودند که لیاقت داشتن یک نخ سیگار کوهیبا را داشتند ، در آن زمان این سیگار خاص و اسرارآمیز سیگاری نبود جز Cohiba Lancero.

زمانی که می‌توانستید سیگار برگ کوهیبا بخرید :

کوهیبا تا قبل از سال ۱۹۸۲ به صورت تجاری و برای عموم به بازار مصرف عرضه نشده بود و بعد از آن نیز تا مدتها فقط می توانستید آن را در اسپانیا تهیه کنید چرا که فقط در آن کشور به فروش می‌رسید .

در آن زمان سیگارهای کوهیبا در سه سایز روانه بازار مصرف می شدند.

Cohiba Lancero
Cohiba Corona Especial
Cohiba Pantela

سیگارهایی با سایز بزرگتر تا قبل از سال ۱۹۸۹ که این برند به صورت جهانی در بازار مصرف عرضه شد ، وجود نداشتند .

سایز های جدید عبارت بودند از :
Cohiba Robusto
Cohiba Esplendido

و سایز کوچکتری به نام :
Cohiba Exquisito

محصولات سیگار برگ کوهیبا در ۴ لاین کلی تولید و عرضه می شوند :

محصولات این برند در چهار گروه کلی تولید و به بازار مصرف عرضه می گردد :
The Core Line که تحت نام : Linea Clasico شناخته می شود .
Siglo Series که تحت نام Linea 1492 شناخته می شود .
Maduro Line که تحت نام Maduro 5 شناخته می‌شود
و در آخر Cohiba Behike که تحت نام BHK Series شناخته می شود .

جالب است بدانید که سیگار : Cohiba Behike 52 به عنوان سیگار برتر در سال ۲۰۱۰ شناخته شده است .

تنها تولید کننده سیگار تجاری با رینگ گیج ۶۰ :

در سال ۲۰۱۶ به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس این برند کوهیبا هومیدوری دیزاین شده و لوکس را در معرض نمایش قرار داد که این هومیدور با سیگارهایی به طول ۷ اینچ و با رینگ گیج ۶۰ پر شده بود ، از همان زمان کوهیبا تبدیل به تنها تولید کننده سیگار در رنج تجاری با رینگ گیج ۶۰ شده است .

گرانترین برند سیگار برگ کوبایی :

در میان برندهای سیگار برگ کوبایی در میان تولیدکننده محصولات استاندارد ، کوهیبا عنوان گرانترین عرضه کننده سیگار را به خود اختصاص داده است .

دلیل به وجود آمدن سری سیگلو کوهیبا :

جالب است بدانید که برند دیویدوف در ابتدا و برای مدت زمان کوتاهی به عنوان یک برند سیگار کوبایی شروع به کار کرد !
اما این موضوع چه ارتباطی با سری سیگلو کوهیبا دارد !

زمانی که برند دیویدوف به جمهوری دومینیکن انتقال داده شد در زمینه تولید سایز های مشابه تولیدات دیویدوف در میان سیگارهای کوبایی خلا ای پدیدار شد که در جهت پرکردن این خلاء کوهیبا اقدام به تولید سری سیگلو محصولات خویش کرد .
این سری در سال ۱۹۹۲ به بازار عرضه شد و تحت نام : Linea 1492 شناخته می‌شود .


معرفی چند محصول سیگار برگ کوهیبا

سیگار برگ کوهیبا
سیگار برگ کوهیبا- پاسارگاد تاباک

Cohiba 1966 Limited Edition 2011

ستاره ای درخشان در دنیای سیگار های کوبایی .

نام این سیگار برگ کوهیبا به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد تاسیس این برند تا سال ۲۰۱۱ گرفته شده است .برندی که مورد علاقه شخصی فیدل‌کاسترو بوده و تا همین اواخر فقط مختص طبقه‌ دیپلمات‌ها و اشخاص سرشناس تولید می شده است تا این که در سال ۱۹۸۲ ارائه آن به بازار مصرف عمومی آزاد شد .تا قبل از سال ۲۰۰۰ نمونه لیمیتد ادیشنی از این برند تولید نشده بود .

نکته جالب دیگر درباره سیگار برگ کوهیبا این است که فقط در نسخه لیمیتد تولید شده و نسخه های معمولی از آن وجود ندارد .میتوان گفت از آن دست ، سیگارهایی است که فروشندگان ترجیح می‌دهند به جای فروش آن ، شخصاً تجربه مصرف و لذت اسموک دلنشین آن را داشته باشند و تجربه کشیدن آن را به سود و منفعت مادی ترجیح می‌دهند .

سیگاری ارزنده که با توجه به سال تولید آن در حال حاضر نمونه های موجود بسیار ارزشمند هستند ، چرا که علاوه بر کهنه شدن در طی این سال ها و افزایش کیفیت آنها ، کمیاب نیز شده اند و می توان گفت آخرین بازماندگان نسل طلایی گذشته هستند .

پروفایل طعمی این سیگار در شروع به دلیل کهنه شدن آن نسبت به نمونه های اولیه آن در سال ۲۰۱۱ دارای طعمی ملایم و لطیف تری هستند که با حالتی کرمی و خامه ای و کره‌ای به پیشواز شما خواهد آمد.

تولید : دست پیچ کوبا
فرمت : Canonazo Especial
طول : ۱۶۶ میلیمتر
رینگ گیج : ۵۲
امتیاز : ۹

سیگار برگ کوهیبا
سیگار برگ کوهیبا

Cohiba Short :

محصولی از برند فاخر سیگار برگ کوهیبا که در سال ۲۰۱۷ رونمایی و به بازار مصرف ارائه شد .مناسب برای کسانی که اولاً علاقه به تجربه اسموک با کیفیت به سبک و استایل کوهیبا را دارند اما شاید قیمت بالای تولیدات این برند کمی برایشان سنگین باشد و دوماً شاید جزو افرادی هستند که مشغله روزانه زیادی دارند و وقت زمان کافی برای داشتن یک اسموک بلند مدت را نداشته باشد ،

به همین دلیل کوهیبا جهت برطرف کردن نیاز این گونه افراد ، محصولی ارائه کرد که هم تجربه اسموک سیگارهای با کیفیت کوبایی آن هم با سبک و استایل کوهیبا را در خود جای داده باشد و هم مدت زمان کوتاهی از وقت شما را جهت اسموک ، بگیرد .

ارائه ای خاص و لاکچری و با کیفیت به منظور احترام به مصرف‌کننده و بزرگداشت این برند ارزنده .با رایحه خاص سیگارهای کوبایی شامل نت های علفی و کاهی و رگه‌هایی از نتهای شیرین توتون که در حالت خاموش به مشام می‌رسد .با پروفایل طعمی خاکی و زمینی و ادویه ای و کمی نت های شیرین مناسب جهت اسموک به مدت ۱۰ تا ۳۰ دقیقه .
ساخت : ماشین پیچ کوبا
فرمت : Cigarillo
طول : ۸۳ میلیمتر
رینگ گیج : ۲۶
امتیاز : ۸

سیگار برگ کوهبایی
سیگار برگ کوهبایی

Cohiba Siglo l :

کوچکترین عضو خانواده تولیدات Linea 1942 کوهیبا می باشد .
این سیگار با ۴ اینچ طول و رینگ گیج ۴۰ تقریبا به مدت ۳۰ دقیقه می سوزد .

تولیدات Linea 1942 یا همان Siglo Series معمولا نسبت به دیگر تولیدات کوهیبا از توتون های ملایم تری ساخته شده اند .شما در این سیگار طعمی از شکلات شیری و در ادامه آن ردی از طعم و بوی دارچین و جوز هندی را حس خواهید کرد .

اندازه : 4 * 40
گیرایی : متوسط ( Medium Bodied )

سیگار برگ کوهیبا
سیگار برگ کوهیبا

منبع : دنیای سیگار برگ